PAKUJEMY ZGODNIE Z ZASADĄ „ZERO WASTE”

Problem nadmiernych odpadów oraz braku korzystnych i bezpiecznych rozwiązań ich przetwarzania, a tym samym zanieczyszczanie środowiska jest dla Nas niezwykle ważny i bliski sercu. Dlatego nie chcemy swoimi działaniami przyczyniać się do tworzenia kolejnych śmieci ponad to co jest konieczne.

O ile w naszej ocenie nie jesteśmy w stanie w 100% działać bez obciążeń środowiskowych, to dokładamy wszelkich starań aby było ich jak najmniej.

I tak w kwestii pakowania towarów wykorzystujemy materiały z odzysku! Nabywamy je od różnych firm po to, aby zanim trafią na śmietnik mogły być powtórnie wykorzystane. Są to m.in. kartony, worki foliowe, bąbelkowe, styropian, stretch itd. Czyste, bezpieczne i gotowe do ponownego użycia, choć z różnymi „obcymi” naklejkami i oznaczeniami.

Opakowania takie może nie wyglądają zbyt ładnie ale są solidne, sprawdzone i bezpiecznie przewiozą Twój zakup 😊.

„Zero odpadów” i bezpieczeństwo towaru są dla nas kluczowe!

A oto kilka wskazówek w jaki sposób możesz dalej postępować z użytymi przez nas materiałami do pakowania przesyłek:

  1. Nie wyrzucaj ich od razu do kosza, zastanów się czy możesz je ponownie wykorzystać.
  2. Możesz na przykład użyć ich ponownie do pakowania lub wypełniania innej paczki. A jeśli Tobie się nie przydadzą, to może będzie chciał ich użyć ktoś inny, np. znajomy lub sąsiad. Zapytaj!
  3. Kartony pozbawione foliowych taśm i nalepek porwane na kawałki wyrzuć na kompost- to świetny materiał uzupełniający, będzie to część węglowa.
  4. Oczyszczone z folii kartony ułóż na rabatach, pod drzewami i krzewami, przysyp ściółką a dżdżownice będą Ci wdzięczne. Mokry karton to ich przysmak, przerobią go na próchnicę i użyźnią glebę.
  5. Oczyszczone kartony możesz ułożyć na nowo zakładanych rabatach, które będziesz nasadzać za jakiś czas. Wystarczy, że przykryjesz je kartonami, które przysypiesz warstwą ziemi na ok 20-30cm (najlepiej kompostem) i pozostawisz na jeden sezon. Chwasty pod kartonami przegniją, dżdżownice przerobią kartony i powstanie humus.
  6. Pocięty na drobne kawałki oczyszczony z folii karton rozsyp jako ściółkę na grządki. Zanim się rozłoży sezonowo będzie świetną izolacją przed nadmiernym wysychaniem podłoża. Sprawdzi się także na rabatach ozdobnych, np. bylinowych jak również owocowo-warzywnych (np. pod truskawki, poziomki).
  7. Sznurki, druciki, tyczki bambusowe możesz ponownie wykorzystać w ogródku do mocowania innych roślin.
  8. Styropian, folię bąbelkową, a także kartony możesz wykorzystać do zabezpieczenia przed mrozem doniczek i roślin zimujących na zewnątrz.
  9. I pamiętaj proszę aby materiały niewykorzystane, które będziesz wyrzucał posegregować wg zasad obowiązujących w Twoim mieście, dzięki czemu zwiększasz szansę na ich recykling.

Cieszymy się jeśli i Tobie idea „zero waste” jest bliska i dziękujemy za zrozumienie!